Eksploracja Podkarpacie

Ostatnie wiadomości

1
Mnie krytykują a jakieś PRL-owskie cegły i dziurę w ścianie  :szok:,,,a tu jakieś huje odbijają tabliczki... :angry:  :sciana1: po huj to komu w domu  :wtf: :wtf: :wtf: :wtf:
2
Fortyfikacje pierścienia zewnętrznego ... / Odp: TWIERDZA PRZEMYŚL ----- FORT VII - " PRAŁKOWCE " 1853/1918--2015
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cyga... dnia Nie, 20 Paź 2019, 22:20:46 »
nie ma jak to w latrynie... :D
3
Nasze "skarby" ... / Odp: UKRAINA i moje wypady w 2015 r..od A----Z..
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomek 222 dnia Nie, 20 Paź 2019, 22:08:37 »
gratki strzału mnie tyle lat te france omijają Ty wleziesz na chwile z patykiem w teren jeb i jest :hahaha:
4
I kolejne ciężkie drzwi jakie udało mi się znaleźć na schronach...
Niedługo tam wrócę i zrobię lepsze zdjęcia.  Jak chyba widać ,też mają malowana sygnatura.
5
Punkt Oporu Krasiczyn ... / Odp: SCHRON ( PDOT )... ognia czołowego - Dybawka "NA ZAKRĘCIE" - foto-info...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cyga... dnia Nie, 20 Paź 2019, 21:17:45 »
Dziś wróciłem na te bunkier ,odkopać ta rurę przed przelotnią ,sprawdzić raz jeszcze opisy pancerza strzelnicy CKM-U ,sprawdzić czy jest podstawa peryskopu ,wyjście ewakuacyjne,wyrzutnia powietrza i wyciąć trochę krzaków i małych drzewek...
Przy okazji dostrzegłem bardzo dużo nowych szczegółów w maszynowni i filtro-wentylatorowni... :OO
Masę malowania na ścianach ,tabelek - schematów ,dziesiątki cyfr i technicznych rysunków..  :O
Niedługo więcej zdjęć i dokończę temat...
6
Jak widać malowanie ciut się różni  !!...w drugim schronie nie ma malowania pod słuchawkę ( tak mi się na logikę wydaje że był to ślad malowania w miejscu gdzie powinna leżeć słuchawka ,mocowanie pod zwieszak słuchawki ) ..... :hm:
7
Dziś na kolejnym schronie Mołota ,natrafiłem na kolejną wielką ,naprawdę wielka ( kompletna ) rurę,komin wyrzutni zuzytego powietrza i spalin ...
Co bardzo ciekawe rura zamontowana była wewnątrz schronu  :hm:..i dzieki temu można zobaczyć ok 90 % jej całości.  :dobrze:
Tylko ogarnę się z fotami i zaraz podkleje więcej zdjęć ,szczegółów ..
Cdn...
8
Udało mi się miękka woskowaną szczotka ,to ciut odczyścić z ponad 70 letniego prochu  :scary: .... i teraz extra widać dalszy ciąg kierunku malowania pod instalację ..
Niestety sama izba dowodzenia wygląda strasznie  :OO ,masę sieci ,wody i jakiegoś oleju ,wlanego chyba przez rurę peryskopu...
Znalazłem wiadro i wielką cegłę, i chociaż już nie będzie lała się tam deszczowa woda...szkoda tego schronu ,bo jest extra zachowany ,dość czysto ( oprócz iz.dowodzenia ) i sporo extra zachowanych elementów instalacji..zawory ,tabliczki ,kable instalacjai 36 V ,itp..
9
Właśnie właśnie sporo nie pasowało mi tu szczegółów... :OO
Dzieki Woju za info..i czekam na cd.... bo ja już miałem kończyć zabawę z pisaniem tu o Mołotach..  :sciana1:
Jeszcze raz dziękuję...  :beer:  :salut:
10
Nie to schron polski pozycji Nowogród .Najbardziej znany i najłatwiejszy do odnalezienia  schron przy moście drogowym .

Następne wspomnienie to moja relacja z trzydniowego wypadu na Rawsko Ruski Rejon Umocniony   pt  "Klepnąć jarzmo " rok 2010 .

Takie male demo  ;)
Hm , nie wiem od czego zacząć, więc tak: pomysł na wypad narodził się w październiku 2009r, wstępnie w grę wchodziła wiosna 2010r. Po uzgodnieniach wypadło na 28-30 maja. Plan wypadu był taki aby w ciągu trzech dni zaliczyć kilka Punktów Oporu Rawsko Ruskiego Rejonu Umocnionego (P.O. Brusno Stare , Wielki Dział , Goraje , Dęby i Mosty Małe).Planując nasz wypad głownie skupiliśmy się na przejściu tego odcinka pomijając niektóre obiekty (w trzy dni nie możliwe jest przejście i zaliczenie wszystkich np. schronów )

 Tak też się stało. Jednak mimo planów nie wszystko wyszło do końca tak jak miało być mianowicie nie dostałem w pracy wolnego piątku, a o godz. 16 miałem ważne zebranie co postawiło pod znakiem zapytania mój udział . Jednak mimo wielu przeciwieństw i ja dotarłem w piątek ok. godz 21.30 do dwójki członków naszej wyprawy. Dalej wędrowaliśmy już w trzy osoby. Dobra w kwestii wstępu to tyle teraz czas na relację z wypadu. Będzie tu trochę o miejscach które odwiedziliśmy (przebytych na nogach ok. 38 km), o ludziach których poznaliśmy,

będzie również trochę historii .....

reszta wkrótce ....