Eksploracja Podkarpacie

Klamra carska - skóra ?

Offline Lenk

• Kapitan
Cześć,
pytanie kolega znalazł wczoraj klamrę twierdzi że carska, ale tu pytanie jest ona w takim jakby pokrowcu ze skóry ktoś się spotkał z takim czymś ??
Jak to najlepiej zabezpieczyć na przyszłość ?? , zaczep odpadł ale może się przylutuje.

Dzięki za info.

There are 2 attachment(s) in this post which you cannot view or download
20201207_123518.jpeg
20201207_123538.jpeg
« Ostatnia zmiana: Pon, 07 Gru 2020, 21:08:19 wysłana przez Lenk »

.NET C# Software Developer

Offline Komisarz

• Generał Brygady
    • Facebook
Jeśli to autentyk to....bardzo,bardzo rzadki fant!
Chyba,zarówno,Carscy jaki C.K mieli nakładki na klamry by się nie niszczyły lub nie świeciły w terenie ...coś chyba w ten deseń?
Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
Darz dół!

Offline Lenk

• Kapitan
Jeśli to autentyk to....bardzo,bardzo rzadki fant!
Chyba,zarówno,Carscy jaki C.K mieli nakładki na klamry by się nie niszczyły lub nie świeciły w terenie ...coś chyba w ten deseń?
Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
Że to fajny i rzadki fant koledzy na innym forum potwierdzili, czym Twoim zdaniem to kolega ma zabezpieczyć ??
Dokładnie jak mówisz takie zabezpieczenie miało służyć aby się nie świeciły, kiedyś pod Gorlicami kilka dobrych lat temu w 1 dzień poszukiwań mi wyszła klamra carska, a 2 dnia kolega znalazł AW malowana białą farbą zostały jej resztki.

Offline Cyga...

• Moderator
  • IMPERATOR
  • Rzym płonie !!!! Neron na harfie gra...
Witajcie  :salut: gówno się znam w tej materii , ale trafiłem kiedyś dwie malowane...
Na pewno głównym zadaniem tego zabiegu był :antyrefleks słoneczny i mowią co niektórzy (i zgodził bym sie z tym) ze glównie klamry malowali zwiadowcy ... zwykły na A-W żołnierz siedzacy w forcie , lub idacy szturmam na wroga nie miał potrzeby malowania farba...
Co do ochrony przed niszczeniem sie podczas np. czołgania  przy koszarowych maenewrach i polach ćwiczeń.....wątpię w skutecznosć ochrony ...
Był to element klamry pasa naśnego , i tylko fanatyczni patrioci mogli w ten sposów szanować i ochraniać godło... ( zwykły żołnierz matrwił się o swoje zycie , swoją rodzine , a nie o godło państwa które siłą zabirało go z wioski do armii)... !!
Zwiadowca który często zbliżał się do lini wroga , narazony na wykrycie i ogień ... na logike mógł stosować taki kamuflarz...
A tu moja carka malowana na zielono....
Kiedys na T.Przemysl wyszła mi tez A-W malowana białą farbą... ale zdjeć odszukać nie bardzo moge  :sciana1:

There are 4 attachment(s) in this post which you cannot view or download
P6020106.JPG
SAM_0046.JPG
SAM_0047.JPG
SAM_0071.JPG
« Ostatnia zmiana: Czw, 10 Gru 2020, 07:40:47 wysłana przez Cyga... »
Cyga...
"Honor,Ojczyzna,Bóg"
https://www.youtube.com/watch?v=jdLPT8mt6VI
https://www.youtube.com/watch?v=7av6mgdeCkY
"Rzym płonie ,Neron na harfie gra"

Offline zły kucyk

• Członek Stowarzyszenia
  • Generał Brygady
  • *
co do skóry, praktyka na żabkach i ładownicach, kolejno zanurzone w wiadrze  woda, woda z detergentem bio np ludwik, woda z rozczynem odkażającym np domestos - woda z wkładką  co 2 mieś wymieniana, w między czasie delikatne mycie miękką szczotką, potem mycie denaturatem, kąpiele w denaturacie i bez suszenia gliceryna, potem tylko gliceryna i gliceryna stopniowo zwiększając schnięcie np  poprzez przykrywanie szmatką o różnej grubości i stopniu nawilżenia, czas -3 lata wyszło w pyte skóra nie rozpada się trzyma kształt, zrezygnowałem z dalszej zabawy ponieważ stan gablotkowy wystarcza. Taniej się nie da drożej na pewno stosując olej/maść kopytkową cz lanoline  i inne gówna. Skóra to straszne gówno w konserwacji, próbowałem przyśpieszać proces ale wychodziło średnio i hujowo , pytanie zasadnicze ten twój pyton to z ziemi czy ze strychu, a jak z ziemi to czy dopuściłeś już do przeschnięcia skóry ? tak czy siak nie wiem czy to dobry fant do nauki i zabawy szkoda spierdolić, podpytaj w https://konserwatornia.pl/ kiedyś za dwie żaby i dwie ładownice wołali 400 zł - stabilizowanie skóry wraz z uelastycznieniem i zszyciem

Offline Lenk

• Kapitan
dzięki za info przekaże koledze :)

Offline Cyga...

• Moderator
  • IMPERATOR
  • Rzym płonie !!!! Neron na harfie gra...
dzięki za info przekaże koledze :)
ale przecież to nawet koło skóry nie leżało... :grozi: wygląda na lniane sukno....
delikatnie nawilżyć sukno i zdjąć... przyjamniej zobaczy jakie oddziały nosiły tą klammrę... moze ma bicia półkowe i jakieś inicjały... :hm:
Cyga...
"Honor,Ojczyzna,Bóg"
https://www.youtube.com/watch?v=jdLPT8mt6VI
https://www.youtube.com/watch?v=7av6mgdeCkY
"Rzym płonie ,Neron na harfie gra"

Offline zły kucyk

• Członek Stowarzyszenia
  • Generał Brygady
  • *
na foto wygląda to dziwnie ale kto wie czasem różnie wychodzi no chyba że to skóra z pytona  :salut: