Eksploracja Podkarpacie

Kociołki carskie

Offline Lenk

• Plutonowy
Witam.
ostatnio miałem okazje odwiedzić mojego znajomego który, od dłuższego czasu, kolekcjonuje mosiężne kociołki armii carskiej. Udało mi się pstryknąć kilka zdjęć całej kolekcji i najciekawszych egzemplarzy. Oto one z krótkim opisem.

Cała kolekcja liczy na dzień dzisiejszy 36 sztuk { zdjęcie numer 1 } wszystkie kociołki są całe nie posiadają żadnych ubytków czy dziur. W większości są  to kociołki nabyte na aukcjach internetowych  lub giełdach staroci tylko trzy z nich są osobiście wykopane przez mojego znajomego. Dwadzieścia pięć kociołków jest sygnowanych rokiem produkcji  Są to po kolei lata 1887, 1889,  1890, 1891, 1893, 1894, 1895 kilka sztuk posiada również inne sygnowania w postaci odbiorów wojskowych kilka jest bez jakichkolwiek bić.

Z rozmowy z moim znajomym wywnioskowałem ze najrzadziej spotykane są kociołki wyprodukowane do 1890 { zdjęcie numer 2}  najczęściej  spotykanymi są kociołki sygnowane rokiem 1893 i 1895 { zdjęcie numer 3 i 4 }. Najciekawszymi według mnie kociołkami w kolekcji są dwa egzemplarze { zdjęcia numer 5 i 6 } ten ze  zdjęcia numer 5 posiadający oprócz daty produkcji 1895 również bogato sygnowane ucho, oraz ten ze zdjęcia numer 6 sygnowany data 1891 oraz wydrapanym przez carskiego żołnierza numerem 133.

Opracował  : Lenk

http://eksploracjapodkarpacie.pl/index.php?topic=8777.msg68476#new

Zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania., prezentowania swoich kociołków.                          

Offline siwy_x

• Plutonowy
Konkretny zbiór gratuluję koledze, z ciekawości sprawdzę jakie daty są na moich wykopach

pozdrawiam

Offline Lenk

• Plutonowy
Konkretny zbiór gratuluję koledze, z ciekawości sprawdzę jakie daty są na moich wykopach

pozdrawiam

sprawdź i pochwal się zdjęciami :)