Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Wielka Wojna nad Dolnym Sanem  (Przeczytany 116 razy)

Knifer

• Administrator
  • Generał Broni
    • Eksploracja Podkarpacie
Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
« dnia: Październik 24, 2018, 05:07:36 pm »

10.11.2018 - 10.02.2019, ul. Sandomierska 1, wystawa jubileuszowa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległościWystawa Wielka Wojna nad Dolnym Sanem odzwierciedla zaangażowanie i poświęcenie dowódców, żołnierzy zaborczych armii, legionistów i mieszkańców Dolnego Nadsania w odzyskanie niepodległości i późniejszą odbudowę kraju. Na wystawie obecna będzie też tematyka najbardziej tragicznych pozostałości Wielkiej Wojny, licznych mogił i cmentarzy, które na stałe wpisały się w nadsański pejzaż.

http://www.muzeum.stalowawola.pl/pl/wystawy/wystawy-czasowe/item/2193-wielka-wojna-nad-dolnym-sanem?fbclid=IwAR13ngLRvcUzyBSIA5PGiCGuebbDpwgVntorYDjG1WJ7njryKrsC4GBX0fQ
Choć moja Flaga to barwne połowy, bardziej ja Biały niźli czerwony

bodek

• Plutonowy
Odp: Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2018, 09:36:55 pm »

Dzięki za info. Myślę, że warto zobaczyć. Może będą fotografie, których jeszcze nie widzieliśmy w publikacjach z naszego terenu (jestem z tych okolic). Pierwsza wojna światowa jest odkrywana na nowo, więc warto poznać wszelkie świadectwa tego okresu. Przyznaję, że większość mieszkańców dolnego Sanu nie zna historii tego okresu z prostego powodu - druga wojna swoimi okropieństwami przykryła pamięć pierwszej wojny.