Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: GPS  (Przeczytany 325 razy)

robi15

• Major
GPS
« dnia: Luty 16, 2017, 11:21:20 pm »

Mam zamiar kupić GPSa na wypady po lesie. Poleci mi ktoś w miarę jakiś sprawdzony?

suchy

• Chorąży
  • Stalowa Wola
Odp: GPS
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2017, 09:59:36 pm »

I jak tam? Kupiłeś?
Jak nie to polecam apkę Lokus Map.Daje radę.
Przez Geoportal2 namierzam interesujące miejsca,spisuję współrzędne N,E-następnie wpisuję w Lokus-a i... "do ataku"  :D
Ps.Logo z sieci  :scary:

Sajfer

• St. Szeregowy
Odp: GPS
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2017, 03:04:36 am »

ja posiadam garmin 62s już 2,5 roku jak dla mnie rewelacyjny sprzęt, ja posiadam mapę polski + zaznaczone szlaki turystyczne - coś w stylu http://ump.waw.pl/ choć chyba nie z tej strony jak pamiętam pobierałem to.

Z zalet nawigacji bardzo długo trzyma bateria, szybko łapie zasięg GPS, można dołożyć kartę pamięci i zapisywać punkty w nieskończoność (opisywać je numerami lub słownie), jeśli podsiadasz współrzędne lokalizacji wprowadzasz je a nawi prowadzi Cię do nich (zawsze pokazuje dystans w lini prostej),plusem również jest ekran widzisz plus minus co masz przed sobą (jakiś potok, większy wąwóz możesz zawczasu go ominąć a nie tak jak na nawi jajko mieć szczałkę tylko), jak dla mnie ta nawigacja jest rewelacyjna choć inne wersje mają aparat (robisz zdjęcie znaleziska i zapamiętuje Ci punkt), ekrany dotykowe ale jak dla mnie  czym więcej bajerów tym więcej się płaci a nie są one potrzebne, różnie bywa w terenie zarysujesz obiekty w aparacie lub ekran dotykowy i nawi do kosza

nawigacja nie kosztuje mało ale czasami można w sieci znaleźć używki jak się nie mylę to chyba teraz najnowszy model ma nr 64, jak byś miał jakieś pytania to pisz tutaj lub na PW
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2017, 03:06:48 am wysłana przez Sajfer »
ikki