Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Zapal świeczkę !!!  (Przeczytany 375 razy)

bodek

• Plutonowy
Zapal świeczkę !!!
« dnia: Październik 31, 2016, 07:59:57 pm »

Jutro 1 listopada. Zapalmy  na dowód pamięci świeczkę, znicz na grobach  żołnierzy I i  II wojny światowej. Wielu z nas dzięki ich poświęceniu może dzisiaj oddawać się naszej wspólnej pasji poszukiwań. Może nasza lampka będzie pierwsza od lat na ich grobach. Ja mam cztery miejsca gdzie zapewne ginęli żołnierze w czasie I wojny, ale tylko w  trzech są  mogiły lub miejsce upamiętnienia. Zróbmy zdjęcia tych miejsc i wklejmy tu dla pamięci o ich poświęceniu. Może da się zrobić z tego fajny przegląd zapomnianych do tej pory miejsc naszej historii.

Knifer

• Administrator
  • Generał Broni
    • Eksploracja Podkarpacie
Odp: Zapal świeczkę !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2016, 11:46:12 pm »

Nasze zaprzyjaźnione Stowarzyszenie - P.S.P. "Ocalić od Zapomnienia" wspomaga akcję prowadzoną przez Fundację "Przywróćmy Pamięć", która już od kilku lat zbiera pieniądze na renowację zabytkowych pomników i mogił znajdujących się na rozwadowskim Cmentarzu Parafialnym w Stalowej Woli.

Kwesta prowadzona jest przez dwa dni - 31.października i 1. listopada. Jutro zapraszamy do wsparcia Akcji w godzinach 8:00 - 17:00. Wolontariuszy można spotkać na Cmentarzu Komunalnych, ul. Ofiar Katynia i Cmentarz Parafialny - Rozwadów/Stalowa Wola.

// Strona z dodatkowymi infomacjami:

http://przywrocmypamiec.pl/pl/78892/168622/Kwesta_na_renowacje_zabytkow_na_cmentarzu_parafialnym_i_wojennym_w_Rozwadowie.html

/// Jutro będąc na Cmentarzu postaram się zrobić zdjęcia pomnikom i nagrobkom poświęconym lokalnym Bohaterom. Wstawię je w tym wątku.
Choć moja Flaga to barwne połowy, bardziej ja Biały niźli czerwony

bodek

• Plutonowy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2016, 12:51:39 pm »

Byłem u "swoich" już częściowo zapomnianych. Tu był cmentarz. Prawdę mówiąc trochę bardziej w lewo, bo już nie ma oryginalnych krzyży. Ktoś najpierw powiesił kapliczkę na drzewie a później pojawił się krzyż brzozowy a na końcu krzyż z odłamków szrapneli.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2016, 12:55:29 pm wysłana przez bodek »

bodek

• Plutonowy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2016, 01:00:29 pm »

Sorry za kapliczkę ale próbowałem obracać a ta mi z uporem maniaka dalej leży. Tutaj są samotne mogiły w lesie na Borowinie niedaleko Niska Podwoliny. Być może niedługo znikną bo  mogą leżeć na trasie planowanej S-19.