Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Pogrzeb Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" 24 IV 2016  (Przeczytany 1001 razy)

Knifer

• Administrator
  • Generał Broni
    • Eksploracja Podkarpacie
Pogrzeb Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" 24 IV 2016
« dnia: Kwiecień 21, 2016, 07:18:35 pm »

Ktoś się wybiera do Warszawy, aby oddać Hołd wielkiemu Bohaterowi ?  :salut:
Choć moja Flaga to barwne połowy, bardziej ja Biały niźli czerwony

Knifer

• Administrator
  • Generał Broni
Odp: Pogrzeb Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" 24 IV 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:18:41 pm »

Kilka zdjęć z pogrzebu

... zaraz po złożeniu wiązanek

Żołnierz V Wileńskiej Brygady Śmierci  :salut: :pl:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xCh-9H34ivg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=xCh-9H34ivg</a>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 09:27:06 pm wysłana przez Knifer »

MAZI50

• Plutonowy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:27:54 am »

Knifer bez urazy ale co to za bohater z którego rozkazu wymordowano wielu cywili, zabijał komunistów to fakt. No to komuniści wreszcie go dopadli i też go odstrzelili i tylko dlatego ma być nazywany bohaterem. Panowie nie dajmy się zwariować. Dla mnie więcej przemawia na jego niekorzyść.

Knifer

• Administrator
  • Generał Broni
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2016, 09:27:30 am »

PRLowska propaganda trwa w najlepsze :/

skoti880

• Sierżant
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2016, 10:04:52 am »

witam
pozwolę się wtrącić do rozmowy , dlaczego Łupaszko zabijał ludzi ? bo była wojna nie zabijał niewinnych a jedynie kolaborantów i donosicieli z ub lub NKWD , działał na Wileńszczyźnie a tam relacje miedzy Polakami a Litwinami były napięte i często dochodziło do konfliktów zresztą tak jest do tej pory ale nieoficjalnie nic się nie dzieje , Łupaszko w odwecie za wymordowanie 39 Polaków przez Litwinow zrobił odwet na Litwinach i od tej pory skończyły się litewskie represje wiedząc z czym to się wiąże , co do likwidowania ub-eków lub enkawudzistów wcale mu się nie dziwie po Katyniu i miał w 100% racji , to były pomioty które patrzyły tylko w stronę zsrr na niekorzyść Polaków którymi się haniebnie wysługiwali jako oprawcy , w więzieniach itd.i takich właśnie podziemie niepodległościowe likwidowało (ciekawe ilu osobom uratowano życie ?) dla tego po wojnie było jjak było nie mamy się czego wstydzić wstydzą się tylko winni albo ludzie którzy donosili my mamy dumna i piękną historie kraju który walczył z 2 milionowym kolosem oficjalnie do 53 roku !

MAZI50

• Plutonowy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2016, 11:16:00 pm »

Knifer szanuję twoje zdanie bo nikt Ci tego nie zabroni.
Zacytuję i zgadzam się w 100 % z osobą która się tak wypowiedziała ..."wydarzenie to bez precedensu gdzie polski, przedwojenny oficer – jakim był Łupaszka – wydaje rozkaz mordu na kilkudziesięciu cywilach. Nie oszczędzono nikogo, nawet dwumiesięcznego niemowlaka. Podczas akcji zabito także Polkę i jej syna, a przecież mord miał być odwetem za spacyfikowanie polskiej wioski przez litewską policję.

Zbrodnię – którą później potępiło dowództwo Armii Krajowej – mocno eksponowano w PRL. W Polsce po przełomie 1989 roku chcą pamiętać o niej tylko nieliczni. Panuje wręcz moda na wybielanie żołnierzy antykomunistycznego podziemia, którzy choć walczyli o lepszą Polskę, to świętymi nigdy nie byli.

Skoti też ma rację.
Uważam, że swoje akcje odwetowe powinni skierować przeciwko tym którzy trzymali karabiny w swoich rękach. A tak zezwolił na zamordowanie dwumiesięcznego niemowlaka.
Nie chodzi tu o jak napisałeś PRLowską propapagandę tylko o sumienie tych ludzi którzy mówią o nim bohater. Dzieci i kogo tylko się dało w akcjach odwetowych i nie tylko, mordowali hitlerowcy, upowcy i wszyscy ich za te czyny potępiają. Ale potępienie Szendzielarza i jego "żołnierzy" już nie jest polityczne, bo został skazany na karę śmierci przez komunistów.

Wydaje mi się że, nie czułbyś się komfortowo żyjąc ze świadomością iż jesteś odpowiedzialny za zabicie dzieci (one raczej nie mordowały Polaków) i cywili w odwecie.

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2016, 06:12:34 am »

A jedynym zwyciężonym w Waszym sporze i tym co zaciera w piekle ręce jest morderca józek stalin, znowu udało mu się poróżnić polaków  !!

MAZI50

• Plutonowy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2016, 08:21:19 am »

Cześć Cygan.
No co ty uważam że wcale nie poróżniłem się z Kniferm. Tak jak napisałem każdy ma prawo do swojego zdania. Ja na ten temat mam takie zdanie.