Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Ustawienia Rutus Proxima ver 2.0  (Przeczytany 4246 razy)

Tomasz93

• Gość
Ustawienia Rutus Proxima ver 2.0
« dnia: Marzec 17, 2016, 02:59:39 pm »

Witam w końcu zakupiłem wykrywacz jeżeli chodzi o menu to jest ono bardzo łatwe  :dobrze: Gorzej już z ustawieniami na daną znajdę chce zacząć w trybie dynamicznym monetki i tą obrączkę o której tyle razy pisałem :O proszę o podanie ustawień na drobnice czułość,dyskryminacja -,+ . To by było narazie tyle.
Pozdro Załoga  :eat:

CYGAN...

• CESARZ
Odp: Ustawienia Rutus Proxima ver 2.0
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2016, 03:39:45 pm »

No to pogratulować i życzyć samych obrączek.. :D
Dał czułość max 35, a co do dyskryminacji... jak nie chcesz kopać stalowych małych przedmiotów takich jak ;;;;małe odłamki, gwozdzie, stalowe druty .... a chciałbyś nie omijać np. takich jak: . bagnetów,stalowych carskich klamerek,fajnych podkówek,strzemion,ostróg i tego typu ciekawych i wartościowych stalowych rzeczy do daj dyskryminację max na -35..  minimum -30....
Chyba że chcesz kopac same kolorki to daj sobie na np, -10 .....ale i tak wielkie odłamki, stalowe płyty,duże niewybuchy , wiaderka,blachy, hełmy,będzie Ci pokazywać na wszystkich możliwych kombinacjach..
Najlepiej pogadać z kimś kto ma ten sprzęt i razem spędzić kilkanaście godzin w terenie.. :dobrze: tak najszybciej się go nauczysz  :dobrze:
Uważaj na kabel przy cewce, i nie kop w dużym deszczu bez osłony monitora...
Przy dużych mrozach uważaj na plastykowy amortyzator nad cewką..
Kup sobie zapasowy koszyczek na baterie..
Nie machaj na najdłuższym wysięgu ramienia ... bo ci szybko łapa spuchnie  :szok: :scary:
Z mojej strony to chyba tyle...
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 03:41:31 pm wysłana przez CYGAN... »

kocik

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2016, 08:21:10 pm »

jeżeli  tam gdzie masz zamiar szukać są linie wysokiego i średniego napięcia lub fruwają inne wi-fi,mamki od internetów itp to zjedź z czułością bo pierdolca dostaniesz od lewych sygnałów,,,tak przynajmniej robił patol z którym ja chasałem-well proxima2

Tomasz93

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2016, 08:30:15 pm »

dzięki wielkie za odpowiedzi jutro postaram się ogarnąć bo dziś było  :beer: oblałem rutusa hehe

CYGAN...

• CESARZ
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2016, 08:43:56 am »

Jak oblałeś  :dobrze:  to ruszaj w teren,... i fotek nie zapominaj robić  !!

Tomasz93

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2016, 11:28:53 am »

OK jeszcze dwa pytania co z dyskryminacją wybiórczą też tam muszę ustawić ? I zauważyłem chyba taśmę na kablu od cewki pewnie ktoś grzebał i będę musiał serwisować u Rutusa czy od nowości tak jest ? O to zdjęcie https://drive.google.com/file/d/0B2uCyW4ZUQtbVkt5TUFKUzd5OEU/view?usp=sharing

CYGAN...

• CESARZ
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2016, 11:45:55 am »

Co do kabla, to często sie tam przerywa ( warto zabezpieczyć elektryczną peszlą i izolacją przytwierdzić do plastikowego amortyzatora ) tak co by kabel był nieruchomy przy cewce...i też daj mały zapas , co byś sobie mógł składać cewkę do transportu, np w pokrowcu...
Co do kabla przy cewce, kolega mam sam to naprawia i wszystko gra... :dobrze:
Twój mógł być też już tak naprawiany, i jak wszystko działa nie zawracaj sobie głowy i czasu z wysyłaniem do serwisu...
Co do dyskryminacji wybiórczej,to może niech się inni wypowiedzą... ja chodzę na -50 i kopię prawie wszystkie stalowe sygnały... :krec:

Tomasz93

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2016, 01:58:02 pm »

Wróciłem z pola znalazłem kawałek jakiegoś dziwnego żelastwa pokazywało +60 ogólnie podoba  mi się jedynie waga duży minus ręki nie czuje hehe ale nie będę rezygnował ;) na podwórku miałem dwa wyraźne sygnały ciągle pokazywało gold 30+ nie kopałem będę musiał je sprawdzić pinpoint pokazał 6 cm.To by było na tyle jak coś mi się uda ciekawego wykopać to wrzucę fotki do mojego tematu w dziale (Foto)relacje z wyjazdów elooo  :hello:

CYGAN...

• CESARZ
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2016, 02:13:52 pm »

No to super i nie patrz na te jednostki głębokości  :krec: z czasem sam na słuch w pinpointerze wyczujesz jak jest głęboko i jaki jest duży przedmiot...
A i przy okazji pochwale że RUTYNA w swoich sprzętach ( przynjamniej w VER.2.0 ) ma extra dokładny,bardzo łatwy w obsłudze i wygodny pinpointer  :bravo: :bravo: :bravo: nie potrzeba ci żadnych innych mini podręcznych pinpointerów, bo to tylko strata czasu i forsy...
Co do ciężaru i obciążeń na Twoje ramię , daj fotę "patyka" ... może masz odwrotnie zamontowany 2 element,  ramię  :hm:

Tomasz93

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2016, 02:27:55 pm »

CYGAN...

• CESARZ
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2016, 02:42:04 pm »

takie zdjęcie wystarczy ?
https://drive.google.com/file/d/0B2uCyW4ZUQtbRXQ3X2xJLUNxWG8/view?usp=sharing
Jasne  :dobrze: ramię masz dobrze ustawione do góry  :dobrze:
Reka cię boli bo jesz za mało zupy  !! :eat: chmielowej zupy oczywiście  :beer: :D
A tak na serio musisz się po prostu przyzwyczaić, ja po tylu latach do dziś po 4 godzinach machania odczuwam  ramię  :scary:
Jak nie masz wzrostu powyżej 175 cm to możesz śmiało chodzić na najkrótszym zasięgu... :dobrze:
Na tym krótkim zasięgu nie cierpi tak ręka, i miej sygnałów się omija  :dobrze: same plusy i zalety  :dobrze:
A jak lubisz chodzić długo i chce ci się teraz pomęczyć kilka godzin... to polecam naukę machania na lewej ręce...
Godzinkę machasz prawą , godzinkęlewą i tak na przemian  :krec: :dobrze:... ja próbowałem ale obijałem sobie kostki  :D ale warto się nauczyć tej sztuki  :dobrze:

CYGAN...

• CESARZ
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2016, 02:47:24 pm »

W i wywal tego rzepa z podłokietnika....tylko przeszkadza  !! !! !! chyba ze masz cienkie kości i suchą rękę to w lecie zakładaj, bo ci będzie latać jak Żyd po pustym sklepie..... :D
W zimie wystarczy bluza i lekka kurteczka i już jest ok.. :dobrze:

Szychor

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2016, 06:56:58 pm »

nie potrzeba ci żadnych innych mini podręcznych pinpointerów, bo to tylko strata czasu i forsy...
Największa bzdura jaką słyszałem :D Ten pinpoint w rutusie to sie sprawdza jak się ma cewke komcentryczną przy DD to o dupe rozbić ten pinpoint .

zły kucyk

• Członek Stowarzyszenia
  • Generał Brygady
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2016, 07:59:03 pm »

do ver 2 nie było dd

kocik

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2016, 09:04:34 pm »

komcrentryczny to masz przecier pomidorowy,,,,jak sie nie sprawdza to ketchup masz se kup
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2016, 09:06:24 pm wysłana przez kocik »