Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Wola Wołodzka - wioska pochłonięta przez las  (Przeczytany 2338 razy)

lukamon

• Plutonowy
Wola Wołodzka - wioska pochłonięta przez las
« dnia: Marzec 16, 2016, 09:46:19 am »

Wola Wołodzka - nieistniejąca wieś, znajdująca się w województwie podkarpackim, w powiecie brzozowskim, w gminie Nozdrzec.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wola_Wo%C5%82odzka

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
Odp: Wola Wołodzka - wioska pochłonięta przez las
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2016, 07:55:54 pm »

Powitać  :zgoda:
Szkoda że wczoraj tego nie zapodałeś,,,, ja dziś 4 godziny nudziłem  :krec: :hm: :krec: się w Brzozowie  :sciana1:
Ale poszukam na mapie i kolejnym razem może się przejadę w te okolice.. :dobrze:
Prosze o więcej takich info  :dobrze:
Cyga... :salut:

loki

• St. Szeregowy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2016, 11:52:11 am »

Jest tam za czym połazić? Wychodziło coś?
Przyjacielu zakop za sobą dołek !!!

lukamon

• Plutonowy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2016, 02:44:42 pm »

na wstępie powiem, że teren jest już trochę przekopany ( sam byłem tam kilka raz  )  :driver:
wyszło tam od groma łusek ( 600 szt w jednym dołku)  :O ale wszedł też piękny bagnet, manierka polska i AW trochę drobnicy  :) teren ciekawy i na pewno jeszcze nie jedno można tam trafić  :dobrze: polecam i zapraszam w moje strony  :hello: zdjęcia można obejrzeć w mojej galerii  :salut: http://eksploracjapodkarpacie.pl/index.php?topic=5059.30

loki

• St. Szeregowy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2016, 10:07:36 pm »

Dziękiza odpowiedź pewnie się tam wybiorę za jakiś czas  :beer:

Tomasz93

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2016, 11:01:22 am »

gratulacje lukamon miejscówek się nie zdradza  :bravo: loki wykop mu wszystkie fanty  :D

loki

• St. Szeregowy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2016, 11:10:06 am »

Ja nie z tych co kopia do białej kości. Przecież zawsze można się wybrać razem :beer:. A co do miejscówek to ja tez mowie gdzie jeżdżę to co mam wykopać to i tak wykopie, przy tej zabawie to 80 % jak nie więcej to jest szczęście wystarczy cewką nie w ta stronę machnąć albo dwa kroki nie w tym kierunku i już jest kicha.

lukamon

• Plutonowy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2016, 01:58:37 pm »

Loki dokładnie tak jak mówisz  :dobrze: ja nie mam nic do ukrycia i na wspólny wypad zawsze jestem chętny  :driver: wielu było tam przede mną i na pewno będą gdy mnie tam nie będzie, a fanty i tak zostaną  :salut:

Mina666

• Cywil
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2016, 01:14:57 pm »

Byłem tam 2 razy, raz w lecie 2014, ale niestety wszystko tak zarośnięte że ciężko było gdziekolwiek przystawić cewkę do ziemi, trzeba uważac na zarośnięte studnie. Drugi raz tego samego roku w listopadzie, jak pisał lukamon masa łusek troche monet, łyżki, garnki. Znajomi chodzili tam z wykrywaczem impuloswym i mieli kilka dobrych fantów. Z opowieści ludzi mieszkających niedaleko w roku 1996 przyjechali tam ukraincy, zatrudnili chłopka z traktorem aby przesunął im w lesie sporej wielkosci kamień, po co, dlaczego? tego już nie wiem. Może UPA a może byli mieszkancy cos schowali.

lukamon

• Plutonowy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2018, 12:44:04 pm »

Byłem tam 2 razy, raz w lecie 2014, ale niestety wszystko tak zarośnięte że ciężko było gdziekolwiek przystawić cewkę do ziemi, trzeba uważac na zarośnięte studnie. Drugi raz tego samego roku w listopadzie, jak pisał lukamon masa łusek troche monet, łyżki, garnki. Znajomi chodzili tam z wykrywaczem impuloswym i mieli kilka dobrych fantów. Z opowieści ludzi mieszkających niedaleko w roku 1996 przyjechali tam ukraincy, zatrudnili chłopka z traktorem aby przesunął im w lesie sporej wielkosci kamień, po co, dlaczego? tego już nie wiem. Może UPA a może byli mieszkancy cos schowali.
znam tą historię i nie chodzi tu o wielki kamień, a o schody od szkoły, która kiedyś tam stała. Zaczęło się to od przyjazdu Ukraińca z nad morza, który tak jak pisze kolega wynajął chłopaka z LKT i wskazał miejsce, czyli owe schody. Po usunięciu gruzu i wykopaniu głębszego dołka wyciągnęli dwie skrzynie. Co w nich było.... nie wiadomo :niewiem: ale wiadomo, że Ukrainiec zapłacił chłopakowi równowartość trzech  miesięcznych wypłat