Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Carski zapalnik czasowy ......... 76,2mm-typ nr.3 .... 22 sekund  (Przeczytany 1187 razy)

siwy_x

• Moderator
  • Plutonowy

Witam

taka ładna sztuka ostatnio wpadła, miał być bolszewik, a bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i wyszedł na caraka z 16 roku:)  co ciekawe Cygan widziałem masz identyczny rocznik w ładnym stanie tylko z podstawą aluminiową, co by znaczyło że równolegle robili takie i takie...

I parę zdjęć:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2016, 09:44:33 am wysłana przez CYGAN... »

siwy_x

• Moderator
  • Plutonowy

i bebechy, co prawda nie kompletne, ale może coś poradzę

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

Stan przepiękny i aż dziw że w ziemi leżakował tyle lat  :O bo mój z 1916 pochodzi z stryszku pradziadka  :dobrze:
I do dziś byłem pewny że wersje z mosiężnym korpusem to już międzywojenna konstrukcja , ajednak nie  :O :dobrze:

siwy_x

• Moderator
  • Plutonowy

I do dziś byłem pewny że wersje z mosiężnym korpusem to już międzywojenna konstrukcja , ajednak nie  :O :dobrze:

Ja podobnie... ale to nie ziemniak, to strych a najlepsze że w komplecie była bardzo ciekawa szklanka w w bdb stanie, nie wiem tylko gdzie foty zapodać

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

Daj tu i w temacie o Putiłówce.. :dobrze:

siwy_x

• Moderator
  • Plutonowy

a co najciekawsze tendencja wykonania zapalników w wersji z mosiądzu pojawiła się "znowu" już na początku pierwszej wojny co dobrze widać na zapalnikach 30s, tak i tutaj mamy sztukę z 16roku już z mosiężną podstawą... 

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

No mój to jak już pisałem "strychowiec" i jak widać też w extra stanie i nawet papierowa podkładka jeszcze jest w rynience ścieżki...ale to standardowa wersja z alu. korpusem.
I jak widać ciut inaczej sygnowany, bo i producent pewnie inny  :hm: ale też 1916 rok.

siwy_x

• Moderator
  • Plutonowy

Też fajna sztuka :dobrze:
podocinaj sobie tekturowe podkładki pomiędzy dwa pierścienie aluminiowe to ci się lepiej zapał złoży, bo one nie powinny być tak głęboko jeden w drugim, ja u siebie zawsze tak robię jak oryginał się nie zachowa, wtedy "stożek jest idealny i góra się spasowuje z pierwszym pierścieniem lepiej.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2016, 05:09:55 pm wysłana przez siwy_x »

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

Ale tak już były w oryginale... i ciekawe co się stało z prochem w ścieżce  :hm:

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

Taki schemacik...
A kolega Loslau wklejał kiedyś taki typ z mosiężnym korpusem, ale z 30 roku...
http://forum-artyleryjskie.pl/index.php?showtopic=304
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2016, 05:05:27 pm wysłana przez siwy_x »

siwy_x

• Moderator
  • Plutonowy

Ale tak już były w oryginale... i ciekawe co się stało z prochem w ścieżce  :hm:

w oryginale były pomiędzy filcowe podkładki, tak jak masz pod pierścieniem nastawczym, taka sama była pomiędzy dwoma pierścieniami, a proch ktoś pewnie kiedyś wydłubał

siwy_x

• Moderator
  • Plutonowy

I zapał w komplecie

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

I zapał w komplecie
Kurna przepięknie wszystko spasowane  :O :bravo: i ten idealny kielich... dawaj jeszcze fotę w łusce...
A tu foty kolegi Loslau  :salut: :beer: zapalnik w prawdzie z 30 roku, ale tan sam typ z mosiężnym korpusem. :dobrze:

siwy_x

• Moderator
  • Plutonowy

Podstawa w nim już delikatnie się różni, ma tylko jeden wtok, pewnie na jakiś nowszy sposób mocowania kapturka osłonowego, ale jeszcze nie nakręcanego...

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

Podstawa w nim już delikatnie się różni, ma tylko jeden wtok, pewnie na jakiś nowszy sposób mocowania kapturka osłonowego, ale jeszcze nie nakręcanego...
Jo, ale na bank wzorowali się na wzorach z okresy I wojny  :dobrze: więc fotki nie zaszkodzą..