Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Dolina Chochołowska  (Przeczytany 672 razy)

szarypoter

• Gość
Dolina Chochołowska
« dnia: Luty 26, 2016, 08:48:14 pm »

Trzeci dzień pobytu w stolicy sportów zimowych w całości poświeciłem największej, bo zajmującej ponad 35 kilometrów kwadratowych,  Dolinie Chochołowskiej.
Szlak wiodący Doliną Chochołowską rozpoczyna się rozległą polaną (Siwa Polana) na której znajduje się kilka drewnianych domków (osobiście w jednych z nich zakupiłem wędzone oscypki).
Tuż przy wlocie, po lewej stronie, znajduje się krzyż, upamiętniający niecodzienne wydarzenie jakim było lądowanie śmigłowca w 1983 roku z papieżem Janem Pawłem II na pokładzie.
Po blisko jednym kilometrze, teren mocno się zawęża. Kolejne dziewięć kilometrów pokonujemy wąską leśną drogą wzdłuż Potoku Chochołowskiego, który w upalne dni zapewne przyniósł ochłodzenie nie jednemu turyście.

Po blisko półtoragodzinnym spacerze docieramy do miejsca gdzie kończy się las. Docieramy do Polany Chochołowskiej. Po prawej stronie dolinę zamykają Mnichy Chochołowskie, po lewej zaś masyw górski- Kominiarski Wierch.

Na terenie polanych, znajduje się wiele starych, pasterskich chat, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Po blisko jedenastokilometrowej wędrówce docieramy do największego tatrzańskiego schroniska górskiej znajdującego się na wysokości 1150 m npm.

1/3

szarypoter

• Gość
Odp: Dolina Chochołowska
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2016, 08:50:10 pm »

2/3

szarypoter

• Gość
Odp: Dolina Chochołowska
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2016, 08:51:18 pm »

3/3