Eksploracja Podkarpacie

Elaboracja na łuskach strzeleckich .. info,foto,historia itp...

Online CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
Witam  :salut: i taki temacik o elaboracji na łuskach...
Za wiele nie znam się w tej materii  :hm: ale kilka zdjęć z ciekawymi sposobami ( wzorami ) elaboracji posiadam i w tym temacie pokażę...
Głównie będą to łuski z starej A-W amunicji, i wszystkich co posiadają materiały, wiedzę i załącznika zapraszam do tematu.... :salut:
Mam nadzieję że kolega Wyga napisze coś konkretnego o samej elaboracji , jej zastosowaniu itp info...
Ja na początek czterokrotnie elaberowaną "kropkami" łuskę Mannlichera z 1891 roku..
Cyga.. :salut:

Online CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

Online CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

Online CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

MAZI50

• Gość
Ten trójkąt to też powtórna elaboracja. Gdzieś już widziałem tak znaczoną łuskę wyprodukowana w zakładach Georga Rotha.

Online CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
Ten trójkąt to też powtórna elaboracja. Gdzieś już widziałem tak znaczoną łuskę wyprodukowana w zakładach Georga Rotha.
Tak tak wiem , dość często napotykam takie wzory elaboracji...
Gdzieś na jakimś forum pisałem temat o elaboracjach , mam tam sporo ciekawych fotek, ale za cholery nie mogę sobie przypomnieć dzie i na jakim forum  :detektyw: :hm: :sciana1: :angry:
Cyga... :salut:

Online CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
Tu też ciekawie "poszatkowany" elaboracjami stary Mauser,,, :O
W sumie sam nie wiem czy to ślady po 4 elaboracjach  :hm: bo kółka idealnie bite jedno przy drugim, jak by maszynowo   :hm:

Tommypwjs

• Gość
Witam wszystkich.Chcialem zapytac czy mozliwe jest,ze na starych luskach nie ma zadnych bici nie bylo ich wcale?