Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Carski zapalnik uderz ... gr.odłamkowy ... 6-G.T  (Przeczytany 1022 razy)

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
Carski zapalnik uderz ... gr.odłamkowy ... 6-G.T
« dnia: Styczeń 26, 2016, 06:40:07 am »

Witam.... takie opisy, schemat i zdjęcia znalazłem na tej stronie...
http://www.passioncompassion1418.com/decouvertes/english_fusees_collection_div.html
W zyciu nie słysałem o ty wzorze i nie bardzo nawet wiem czym rużni się od 3.G.T.. :hm:
Zapalnik stosowany w granatach 152 mm, więc może różnić się gabarytem i mechanizmem bezwładnościowym...
Zapraszam i prosze  :ave: o wszelkie info na jego temat.....
Rysunek,opis i foty z tej własnie strony... :dobrze: a ja postaram się go na dniach wykopać  :D
Cyga... :salut:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2016, 08:53:57 am wysłana przez CYGAN... »

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
Odp: Carski zapalnik uderz ... gr.odł .. 6-G.T
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2016, 06:43:27 am »

Zdjęcia i opis z strony..
I prośba co by to ktoś przetłumaczył  :ave: :ave: :ave: :ave:  :beer:

I have little data on this Russian 6 GT percussion fuze. A quick look to the plan found shows a safety system with inertia block and staple, as well as a safety spring. It looks like the starter was projected against a fixed percussion pin at the arrival on the target, right in the middle of the detonator charge.

As far as I can read cyrillic, it looks like it was at least mounted on projectiles of
6 inches 120 pounds and 190 pounds guns (152.4mm)
6 inches M 1909 and M 1910 howitzers (152.4mm)

An interesting point about the item shown is that this one fuze has been observed on a western front WW1 battlefield, proving the German Army was using captured Russian guns and ammo in France.

Jak widać zapalnik nie bardzo różni się od 3.G.T, więc może nawet ktoś ma i nie wie o jego posiadaniu... :hm:
Cyga.. :salut:

black_dragon

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2016, 06:23:15 pm »

I have little data on this Russian 6 GT percussion fuze. A quick look to the plan found shows a safety system with inertia block and staple, as well as a safety spring. It looks like the starter was projected against a fixed percussion pin at the arrival on the target, right in the middle of the detonator charge.

As far as I can read cyrillic, it looks like it was at least mounted on projectiles of
6 inches 120 pounds and 190 pounds guns (152.4mm)
6 inches M 1909 and M 1910 howitzers (152.4mm)

An interesting point about the item shown is that this one fuze has been observed on a western front WW1 battlefield, proving the German Army was using captured Russian guns and ammo in France.

Mam mało danych na temat tego rosyjskiego 6 GT uderzeniowego zapalnika.Szybkie spojrzenie na plan pokazało system bezpieczeństwa z bezwładnościowym blokiem i ?? zszywką ?? równie dobrą jak ?? bezpieczna sprężyna ?? Wygląda jakby ?? rozrusznik ?? został zaprojektowany przeciwko stałym uderzeniom  ?? kołka ?? aż do przybycia do celu właściwie w środku detonatora ?? ?? charge ?? ??

Na tyle ile potrafię czytać cyrylicą wygląda na to, że był conajmniej montowany w pociskach:
6 calowych 120 funtowych i 190 funtowych działach (152.4mm)
6 calowych M1909 i M1910 haubicach (152.4mm)

Interesującym punktem na temat pokazanego przedmiotu jest to że zapalnik został zaobserwowany [ pewnie wykopany] na polu bitwy zachodniego frontu I wojny światowej, potwierdza to że armia niemiecka używała zdobytych rosyjskich armat i pocisków we Francji

Tam gdzie ?? -nie jestem pewny bo słabo znam język techniczny....ale myśle ze rozgryzienia co to za części budowy zapalnika....tam gdzie ???? - nie przetłumaczone...tam gdzie [....] moja wstawka do tekstu

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2016, 06:42:58 pm »

Wielkie dzieki Drago  :ave: :dobrze:  wychodzi na to że uzbrajali nim też 122 mm, więc  czas się pakować i ruszać pod Verdun...  :driver: :auto: :witch: :D
Cyga... :salut:

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2016, 08:53:28 am »

------POST TECHNICZNY.....
Więcej info w linku poniżej..
http://eksploracjapodkarpacie.pl/index.php?topic=5672.0

Łukasz5

• Szeregowy
Odp: Carski zapalnik uderz ... gr.odłamkowy ... 6-G.T
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2017, 07:39:22 am »

Carski GT6 ......... Różnica miedzy GT3 jest jedna. dokładnie górna wkrętka jest inna co widać na schematach. Stosowany na pewno w granacie 122mm.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2017, 07:41:57 am wysłana przez Łukasz5 »

siwy_x

• Moderator
  • Plutonowy
Odp: Carski zapalnik uderz ... gr.odłamkowy ... 6-G.T
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:56:23 pm »

Ładny, masz na nim jakieś oznaczenie że to 6GT?