Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Garrett at pro - linie energetyczne  (Przeczytany 1202 razy)

Ellander

• Plutonowy
Garrett at pro - linie energetyczne
« dnia: Grudzień 22, 2015, 07:39:46 pm »

Witam.
Dziś byłem na spacerze z wykrywaczem u mojej narzeczonej na wiosce i nie dałem rady kopać bo wykrywacz ciągle się wzbudzał. Nawet pozostawiony na ziemi bez ruchu i na każdej częstotliwości pracy. Po jakimś czasie zauważyłem, że podchodząc do linii energetycznym wzbudza się coraz bardziej więc wybrałem się na pola. Zadziwiło mnie to, gdyż już wcześniej kopałem w tych miejscach i wykrywacz się nie wzbudzał. Zmierzyłem też odległość od linii i dopiero po 80-100 metrach można kopać stabilnie bez zakłóceń. Chciałem zapytać się innych posiadaczy at pro czy też Wam się tak wzbudza w okolicy linii energetycznych bo mam podejrzenia, że mogła zostać uszkodzona cewka (może ekran w kablu).
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam! :)
Wesołych Świąt wszystkim!!! :)
Mój album ze zdjęciami: Moje zdjęcia

CYGAN...

• CESARZ
Odp: Garrett at pro - linie energetyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2015, 10:04:38 pm »

Odpowiedz jest bardzo prosta.... byłeś u narzeczonej, i tak jak Ty się przy takiej wizycie bardzo się wzbudzasz... :sds: tak i Twój patyk sie wzbudza... :D
A tak na serio wielkie pole magnetyczne i masa czynników na to działa, pogoda ,wilgotność, natężenia sieci, ustawienie "patyka" itp.,,,czynniki...
Pozdro... jak pokopiesz coś nie zapomnij o fotkach........i zdjęciu narzeczonej... ;)
Cyga... :beer: i wesołych Świąt życzę.... :beer2:

Ellander

• Plutonowy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2015, 12:50:06 pm »

Dziś sprawdzałem czy dalej będzie reagował na linie energetyczne i muszę powiedzieć, że podszedłem pod same linie i na najwyższej czułości brak reakcji. Być może wczoraj tak reagował przez ogromny wiatr albo prąd płynący w sieci był "niecodzienny". Tak, że człowiek nawet po 2 latach może się jeszcze czegoś o wykrywce nauczyć. Pozdrawiam i niech to będzie info dla innych użytkowników at pro gdyby się spotkali z czymś takim:)
Mój album ze zdjęciami: Moje zdjęcia

CYGAN...

• CESARZ
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2015, 02:20:37 pm »

Tak jak Ci pisałem, ciężko wyczuć kiedy i od czego to faktycznie zależy, więc warto się nie poddawać i od czasu do czasu popróbować... :dobrze:
Warto też czasem popatrzeć pod same wielkie słupy wysokiego napięcia,,,, 2 razy udał mi się tam znalezć ciekawe rzeczy  :O , prawdopodobnie wyorane i rzucone przez rolników... :hm:

Seba1355

• Sierżant
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2015, 04:47:17 pm »

Witam. W at pro czasami poluzowuje się nakrętka od cewki ta przy elektronice i wtedy też lubi się wzbudzać.