Eksploracja Podkarpacie

Co to za zabudowania?

Gość · 9 · 2296

feeder

• Gość
Chodzi mi o budynki na Trześniówką między Stalami a Tarnobrzegiem. Dotychczas podano mi kilka wersji. Prosiłbym o identyfikację popartą jakąś literaturą.
Pozdrawiam

Szychor

• Gość
może troche większy ten screen ? bo szczerze  to g... widać na nim .
Dobra już znalazłem na mapie to miejsce, wg map austowegieskich z 1770 i 1860 nie było tam nic więc raczej to zwykły dom tam stoi .
« Ostatnia zmiana: Śro, 02 Wrz 2015, 14:27:11 wysłana przez Szychor »

feeder

• Gość
Hmmm :hm: Te zabudowania nie wyglądają mi zbyt współcześnie. Stylistycznie zaś przypominają budynki z czasów c.k. monarchii. W każdym razie nie przypominają typowej zabudowy gospodarczej. Żałuję że nie posiadam zdjęć (a przejeżdżałem dzisiaj tamtędy!), ale może jakiś Tarnobrzeżanin posiada zdjęcia i wiedzę w tym temacie?
Pozdrawiam

Offline Uwe-kolarz

• Członek Stowarzyszenia
  • Sierżant
  • *
Chodzi mi o budynki na Trześniówką między Stalami a Tarnobrzegiem. Dotychczas podano mi kilka wersji. Prosiłbym o identyfikację popartą jakąś literaturą.
Pozdrawiam
Identyfikację odnośnie czego?
Pytanie zadajesz wtajemniczonym?

szarypoter

• Gość
Byłem w tym budynku ale jako miłośnik miejsc opuszczonych. Wiedzy na jego temat  nie posiadam, to miejsce znam za takie-  jak zostało zatytułowane ( zasłyszane od znajomych). Jedynym dziwacznym akcentem tego miejsca była sterta listów wciśnięta w szczelinę drzwi budynku mieszkalnego (do niego nie udało się wejść) zaadresowana na różne nazwiska ale ten sam adres.

http://www.szaropiotr.ubf.pl/viewpage.php?page_id=131

« Ostatnia zmiana: Śro, 02 Wrz 2015, 22:00:44 wysłana przez szarypoter »

feeder

• Gość
Do Uwe - kolarz: jeżeli wtajemniczonymi nazwiemy tych, którzy coś na ten temat wiedzą to tak. Szukam jedynie informacji nt. pochodzenia i przeznaczenia tych budynków. Dotychczas mówiono mi że to dawna komora celna lub posterunek Finanzwache, ale nie było to poparte żadnymi źródłami. Ponadto, przeciw tej wersji przemawia m.in. lokalizacja. Z tego co wiem to ww. służby stacjonowały w Tarnobrzegu i w porcie na Nadbrzeziu/Nadolu. A propos tego ostatniego to ciekaw jestem czy istnieją jakieś widoczne pozostałości tego portu.
Szarypoterze - wielkie dzięki za informacje i zdjęcia. Być może trzeba szukać w kierunku urządzeń gospodarki wodnej?
Dalej nierozwiązana zostaje kwestia proweniencji omawianych zabudowań.
Pozdrawiam

Autsajder

• Gość
Odkop roku. Budynek juz nie istnienie. W stalach mówi/lo sie na niego wodociągi :)

Offline viras

• Członek Stowarzyszenia
  • Plutonowy
  • *
Słyszałem wersję, że to przepompownia,która podawała wodę do stacji kolejowej- ale której nie wiem.

Offline Krecik

• Kapral
Ten budynek od środka wygląda jak przepompownia wody ;) U mnie też jest coś w ten desen tyle że z PRL-U ;P