Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: prawo a wykopki  (Przeczytany 3651 razy)

hatche

• Szeregowy
prawo a wykopki
« dnia: Sierpień 31, 2015, 05:11:30 pm »

Jak to teraz jest z tym prawem???
Wiem, że jeszcze kilka lat temu państwo traktowało poszukiwaczy jak bandytów, złodziei..
Przez ten czas było kilka zmian w tej ustawie lecz nie śledziłem tego.
Wie ktoś czy państwo dalej ma do nas taki stosunek, czy drobnymi kroczkami zbliżamy się do Anglii??

Szychor

• Gość
Odp: prawo a wykopki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2015, 05:38:01 pm »

Ha do angli to nam brakuje lata świetlne. W Polsce w dalszym ciągu nie wolno ci kopać bez stosownych zezwoleń także wszystko co znajdziesz w ziemi należy do skarbu państwa.

hatche

• Szeregowy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2015, 05:47:37 pm »

:( no to nie fajnie.

A na prywatnych terenach z pozwoleniem właściciela??

Szychor

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2015, 06:10:09 pm »

Teren może być prywatny ale i tak wszystko co znajduje się w ziemi na tym terenie należy do skarbu państwa i poszukiwać z wykrywaczem ci nie wolno .

Patermistrz

• Plutonowy
  • Garrett ace 250 , Solfernus 3.0 , Makro Racer
    • magnesyneodymowe.com
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2015, 10:06:49 am »

Z wykrywaczem można chodzić ,ale nie można kopać ,głupie prawo.Ostatnio spisany zostałem przez Policję i powiedziałem że wolno mi kopać bo to nie jest teren zabytkowy jak jest to w prawie(teoretycznie),karpia strzelił,spisał mnie i kopałem dalej. :hahaha: :banan:Także to prawo o dupę potłuc.Oczywiście chodzi o teren niezabytkowy.Wg.mnie żeby się nikt nie obraził.

Szychor

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2015, 01:17:58 pm »

To trafiłeś na niekumatego policjanta albo  po prostu nie chciało mu sie  robić papierkowej roboty bo mógł ci przywalić wykroczenie że szukasz zabytków i koniec kropka. W ten sposób skończył ziomek z innego forum , przyszli i zabrali wykrywacz i dowalili mu za poszukiwanie zabytków , a oczywiście szukał w zwykłym rolniczym polu .;

wonpiotrus

• Sierżant
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2015, 04:31:01 pm »

Jeśli teren nie jest stanowiskiem archeo to możesz chodzić z wykrywką i kopać  do woli i nikt Ci nic nie zrobi,no chyba że runo leśne będziesz przy tym niszczył. A nadgorliwym służbom to możesz strzelić bajkę o szukaniu meteorytów jeśli będzie kogoś interesować co robisz
Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci sk.....wiele umierali za swoją." Generał George Smith Patton

Szychor

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2015, 04:46:49 pm »

Nadgorliwy służbista nie uwierzy ci w to że kopiesz meteoryty i cię może przeszukać bo będzie miał do tego prawo bo będziesz podejrzany o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia.

zły kucyk

• Członek Stowarzyszenia
  • Generał Brygady
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2015, 08:24:01 pm »

Jeśli teren nie jest stanowiskiem archeo to możesz chodzić z wykrywką i kopać  do woli i nikt Ci nic nie zrobi,no chyba że runo leśne będziesz przy tym niszczył. A nadgorliwym służbom to możesz strzelić bajkę o szukaniu meteorytów jeśli będzie kogoś interesować co robisz

taką bajkę to wąskiemu możesz wcisnąć, kopać nie wolno bez stosownych zezwoleń

robi15

• Major
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2015, 08:36:01 pm »

Żeby się nie rozpisywać, to powiem tak. W jednym zdaniu napisałeś prawdę i bzdurę , ale to nie twoja ani nie moja wina.

wonpiotrus

• Sierżant
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2015, 08:48:09 pm »

taką bajkę to wąskiemu możesz wcisnąć, kopać nie wolno bez stosownych zezwoleń
      I ty koniu zapewne takie zezwolenia posiadasz... 
Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci sk.....wiele umierali za swoją." Generał George Smith Patton

zły kucyk

• Członek Stowarzyszenia
  • Generał Brygady
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2015, 09:10:17 pm »

tak od ciebie  :)