Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Garret Ace250 dyskryminacja. Co mnie ominie?  (Przeczytany 1591 razy)

bajtekt

• St. Szeregowy
Garret Ace250 dyskryminacja. Co mnie ominie?
« dnia: Kwiecień 24, 2015, 08:48:41 am »

Witam

Jestem początkujący. Co ominie mnie gdy szukam w trybie jewelry only? Wykrywa wtedy tylko metale kolorowe - tak myślę.
Chciałbym unikać jakichkolwiek wybuchowych elementów, ale np. zwłoki jakiejś broni chciałbym kiedyś znaleźć i dotknąć historii :)

Wy szukając ustawiacie dyskryminację?

Pozdrawiam

Konrad87

• Kapral
Odp: Garret Ace250 dyskryminacja. Co mnie ominie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2015, 09:44:28 pm »

Ja też na tych ustawieniach chodzę, w 250 jest tak że większe żelazo bije na kolor więc raczej nic ciekawego nie ominiesz oczywiście w miarę możliwości tego sprzętu, a jeżeli nie chcesz trafić na coś wybuchowego to najwyżej możesz w tej intencji świeczkę w kościele zapalić, możesz mieć piękny sygnał na kolorek i trafić na coś potencjalnie niebezpiecznego, takie jest ryzyko tego hobby. :-P

bajtekt

• St. Szeregowy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2015, 02:14:48 pm »

do kościoła nie za bardo uczęszczam więc muszę szukać innej alternatywy ...

Faktycznie brzydkie rzeczy też znajduje a pokazuje że powinny być ładne :)

Więc ta dyskryminacja jest nic nie warta ... pewnie trzeba nabrac doświadczenia

Konrad87

• Kapral
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2015, 11:03:05 pm »

No w 250 ta podziałka dyskryminacji jest dość skromna, ale spokojnie pozwala ominąć żelazne odłamki gwoździe itp a i z czasem nauczysz się omijać opakowania po cukierkach itp które dyskryminacja umieszcza w 3 kratce na podziałce, gorzej jest z puszkami po piwie bo przynajmniej u mnie wskazania różnią się w zależności od głębokości. Oglądając filmiki na internecie można dojść do wniosku że ludzie nie kopią śmieci, co jest oczywistą bzdurą u każdego najczęstszą znajdką jest korek tzw polmos i w tej kwestii się nie zmieni nic, a najlepszym wykrywaczem jest łopata. Spotkałem się z tym że niektórzy chodzą na ustawieniach coins ale z moich testów wynika że nie jest to dobre bo można pominąć niektóre monety np 1 grosz 1839 na coin mógłbyś ominąć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 11:04:42 pm wysłana przez Konrad87 »

scout

• St. Szeregowy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2015, 01:49:03 pm »

bajtekt- Musisz pamiętać o tym, że potencjalne niebezpieczne rzeczy często zrobione są z metali kolorowych.. ;) Co jest w ziemi nie wiemy. Dlatego uważać trzeba zawsze, chociaż  nie znam  przypadku żeby komuś stała się krzywda przy wykopywaniu czegoś z ziemi. Wypadki się zdarzają przy cięciu pocisków  szlifierką i rozkręcaniu granatów.. :grozi: (o tym na co trzeba uważać najbardziej jest osobny temat)
Co do ustawień "jewelry" to tak jak pisał kolega, detektor będzie Ci bił na większe kawałki stali, czyli "np. zwłoki jakiejś broni"
"Entuzjazm to delirium rozumu."

depechowiec

• Członek Stowarzyszenia
  • Sierżant
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2015, 09:32:25 pm »

A więc do każdego dołka musisz podejść z nutką ,,sapera,, ;)Powoli delikatnie z rozwagą.I będzie git.Jeśli trafisz na drobnicę to dobrze wyjdzie- chociaż monetki lub guzika nie zniszczysz :)