Eksploracja Podkarpacie

Carski zapalnik uderz ... typ MOSIĘŻNY ... 15-G.T

Online CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

Offline siwy_x

• Moderator
  • Plutonowy
I takie z dołka, to odłam z którego go zluzowałem, oczywiście bez uszczerbku dla fajnego odłama, jak widać udało się odzyskać parę fragmentów do pary:D:D:D, w sumie mam jeszcze cały tył od niego i chyba z 8 mniejszych części które też pasują  :P

pozdrawiam

Online CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
Piękne trafienia  :bravo: ale te dwa zapalniki jakieś inne jak te nasze z T.P. inna ciut chyba śruba mechanizmu, inne zamki na klucz i chyba podstawa z ogwintowaniem dłuższa  :O :hm: czy tylko mi się wydaje  :hm:

Online CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

Offline siwy_x

• Moderator
  • Plutonowy
Wszystko to samo, po detonacji są mocno zdeformowane, wiec nie za bardzo je porównasz, co do "kapeluszników" to są na 100 procent te same pociski co u mnie, znajduje fragmenty takich kapeluszy, a ten musiał jakoś źle walnąć, bo prawie go nie rozerwało, znalazlem kiedyś bardzo podobny odłam ze stalowym zapałem, jak znajdę foty to podrzucę do tematu. Możliwe też że to pora roku (czyli temperatura) miała duży wpływ na to jak rwało te granaty, ten może być z zimy, a te twoje kapelusze z ciepłego lata

Offline Lenk

• Plutonowy
A to i ja dodam swoje :)

Zapalnik jak pisze Cygan bardzo rzadki w eksploracji, ale mi się udało go znaleźć kilka lat temu na TP, do jego znalezienia kopałem tylko cynkowe zapały carskie i nie wiedziałem co to za zapał ale dzięki między innymi Cyganowi dowiedziałem się co to za cudo  :hura: