Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: METODA PIASKOWANIE-stali ,żeliwa--ZABEZPIECZENIA-miedzi,mosiądzu,cynku, itp...  (Przeczytany 5779 razy)

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
Odp: METODA PIASKOWANIE-stali ,żeliwa--ZABEZPIECZENIA-miedzi,mosiądzu,cynku, itp...
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2015, 10:17:08 am »

No to jeszcze jedna ważna rzecz...!
Po wypukaniu grubej rdzy i wysuszeniu z wilgoci, kolejnym krokiem jest zabezpieczenie elementów z metali kolorowych...( mosiężne zapalniki w stalowej redukcji, miedziane pierścienie wiodące itp ) zanim obkleicie je izolacją trzeba odczyścić krawędzie stali przy metalach kolorowych ( izolacja może zasłonić ok 2mm powierzchni do piaskowania tuż przy samym pierścieniu ! )
Pokazane na fotkach końcówką żółtej strzałki...

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ
Odp: METODA PIASKOWANIE-stali ,żeliwa--ZABEZPIECZENIA-miedzi,mosiądzu,cynku, itp...
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 04, 2015, 10:33:26 am »

I jak widać na ostatniej fotce mosiądz nie naruszony ciśnieniem piasku...

Wilczek

• Chorąży

Info dla osób z okolic Sanoka pojawiła się firma co drobne elementy robi. Fotek dużo nawet jakieś szklanki są od szrapnela.
https://www.facebook.com/piaskowanieimalowanie
Pozdrawiam
"Każde zadanie powinno być wykonane zgodnie z logiką, a nie z regulaminem, zaś każdy, nawet najmniejszy problem, można rozwiązać na wiele różnych sposobów " (T. Kutrzeba)

siwy_x

• Plutonowy

Ostatnio dopadłem się do piaskarki u znajomego i muszę powiedzieć że jest to chyba najlepsza metoda na większe fanty poniżej wrzucę parę zdjęć z działań nad carskim kielichem 152mm.
Pierścienia nie zabezpieczałem jakoś specjalnie, wystarczy ostrożnie operować dyszą, po wypiaskowaniu na kielich poszedł Brunox, jak szklanka wyschła, to wełną stalową do uzyskania zamierzonego efektu, czyli żeby w miejscach nie zeżartych widać było stal, mam zamiar potraktować ją jeszcze woskiem żeby utrwalić stan aktualny.

pozdrawiam

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

Zajebiście  :dobrze: sam też piaskowałem... nie duże pieniądze , ale zero roboty i efekt extra  :dobrze:

siwy_x

• Plutonowy

to u mnie odwrotnie, piaskowanie za darmochę, ale roboty za to od wuja... hehe
Cygan używałeś wosku do zabezpieczania? chciałbym w tym kierunku pójść

CYGAN...

• Moderator
  • CESARZ

to u mnie odwrotnie, piaskowanie za darmochę, ale roboty za to od wuja... hehe
Cygan używałeś wosku do zabezpieczania? chciałbym w tym kierunku pójść
Nie nigdy.... ale oglądam program "Łowca staroci" i tam widzę że często używają wosku do zabezpieczania  żeliwa i stali  :dobrze:

Komisarz

• Generał Brygady
    • Facebook

Może być wosk,a może być zwykła stearyna ze świeczek.
Darz dół!

DITEK

• Plutonowy

Stalowe rzeczy też piaskuje jak dla mnie najlepsza metoda z tym że po piaskowaniu jeszcze raz jadę szczotką ładnie połysk łapie i po wszystkim ładnie  stal się przebija.Po kortaninie zabezpieczam lakierem bezbarwnym mat.

siwy_x

• Plutonowy

No właśnie z tym lakierem trochę się obawiam, po pierwsze żeby nie zrzółk,  po drugie żeby nie zrobić zacieków no i żeby faktycznie mat wyszedł... DITEK masz może zdjęcia tak zrobionych fantów?