Eksploracja Podkarpacie

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Inne sposoby eksploracji magnesem neodymowym  (Przeczytany 2201 razy)

robi15

• Major
Inne sposoby eksploracji magnesem neodymowym
« dnia: Grudzień 24, 2014, 01:32:26 pm »

CYGAN, jak już temat o magnesach, to powiem ci, że oprócz łowienia w rzekach czy stawach można jeszcze chodzić z nim na spacer. Tzn. 2m sznurka+ magnes. Kiedyś z nadmiaru wolnego czasu taki właśnie spacer zrobiłem. Po przejściu jakieś 60 metrów tam i z powrotem do magnesu przyczepiło mi się 108 kg szpilek z podkładów kolejowych + przekładnia zwrotnicy + inne pierdoły.

Edit by Wyga:
Wątek wydzielony z tego tematu: http://eksploracjapodkarpacie.pl/index.php?topic=3871.0
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2014, 06:23:48 pm wysłana przez Wyga »

CYGAN...

• CESARZ
Odp: Inne sposoby eksploracji magnesem neodymowym
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2014, 07:40:27 pm »

CYGAN, jak już temat o magnesach, to powiem ci, że oprócz łowienia w rzekach czy stawach można jeszcze chodzić z nim na spacer. Tzn. 2m sznurka+ magnes. Kiedyś z nadmiaru wolnego czasu taki właśnie spacer zrobiłem. Po przejściu jakieś 60 metrów tam i z powrotem do magnesu przyczepiło mi się 108 kg szpilek z podkładów kolejowych + przekładnia zwrotnicy + inne pierdoły.
W sumie trochę pomyliłeś tematy ( ten jest o brodzeniu na płyciznach ) ale spoko, może modrator przeniesie...
A co do Twoich doswiadczeń to ładnie ładnie.... i dlatego warto obudową magnesu przystosować do dwóch typów zaczepiana linki..( z boku i od góry )...
Robi15 daj czasem jakieś foty z Twoich "połowów"...
Cyga...

CYGAN...

• CESARZ
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:30:56 pm »

Kumpel na Mazurach nieźle zarabia na nurkowaniu za np.zatopionymi obrączkami na kąpieliskach....550 zeta za usługę....
Raz dostał telefon o kluczach od chałupy, obliczył koszta paliwa,tlenu czasu itp, i coś z 300 zeta wyszło, i klijent się zgodził bo było sporo ważnych kluczy w jednej wiązce...
Przyjechał na miejsce i okazało się że klucze spadły z pomostu do wody...ma zawsze magnes i po pięciu minutach było po wszystkim...
Pogadam z nim to może pozwoli mi udostępnić kilka jego fotek z nurkowania po plażach...

depechowiec

• Członek Stowarzyszenia
  • Sierżant
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:35:20 pm »

O to pooglądalibyśmy na pewno ciekawe fotki :)

robi15

• Major
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2014, 08:48:56 pm »

550 zeta za usługę ? Znaczy,że jak zgubie obrączkę to on mi znajdzie za 550 zeta?

zły kucyk

• Członek Stowarzyszenia
  • Generał Brygady
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2014, 08:51:53 pm »

nurkowanie drogi sport  :)

CYGAN...

• CESARZ
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2014, 08:59:36 pm »

550 zeta za usługę ? Znaczy,że jak zgubie obrączkę to on mi znajdzie za 550 zeta?
Za znalezienie 550,gdy nie znajdzie 200...to chyba wcale nie dużo za ślubną kilku gramową obrączkę z grawerką...za którą trzeba dać ok 1000 ... a to jeszcze nic,jak ci kobita oczy wydrapie ;D  i do końca życia będzie kołki na głowie strugać;D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 09:01:59 pm wysłana przez CYGAN... »

robi15

• Major
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2014, 09:05:34 pm »

Co racja to racja, ale jak masz tolerancyjną żonę to lepszy cichy tydzień. '' Dary Mazur'' 60 zeta razy 7 to jeszcze na wino zostanie

CYGAN...

• CESARZ
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2014, 09:24:04 pm »

nurkowanie drogi sport  :)
To fakt bo sam o tym myślałem mieszkając na  mazurach... ale za sprzęt trzeba dać ok 5 tysiaków i za dobry wykrywacz podwodny ok.4 tysiaków, nie mówiąc już o jakimś kursie,szkoleniu itp... więc skończyłem na brodzeniu po plażach...
Ale nie raz byłem z kumplem i widziałem co on wyciągał z takich plaż ??? i nie tylko bizuteria..!
Może namówię go na forum i się zarejestruje... to Wam coś pokaże...
Cyga...