Eksploracja Podkarpacie

Gry - recenzje, opinie

Offline Knifer

• Administrator
  • Generał Broni
    • Eksploracja Podkarpacie
Witajcie !
Pogrywacie w coś w wolnym czasie ? ;)
Możecie w tym temacie polecać, recenzjować i rozmawiać o grach (nie tylko historycznych :P).

2 dni temu wyszła gra, w której akcja dzieję się w Powstaniu Warszawskim.
Oto krótka recenzja.

Uprising44 to gra stanowiąca połączenie strzelaniny oraz strategii czasu rzeczywistego, za przygotowanie której odpowiedzialne jest rodzime studio deweloperskie DMD Enterprise. Akcja gry osadzona jest w trakcie II wojny światowej, nawiązując do jednego z najgłośniejszych wydarzeń z tamtego okresu, a mianowicie Powstania Warszawskiego. W trakcie zabawy śledzimy losy Cichociemnych, spadochroniarzy będących prekursorami współczesnych członków jednostek specjalnych, zrzucanych w miejscach zajmowanych przez okupanta. Teatrem prowadzonych działań jest leżąca w gruzach Warszawa.

Właściwą rozgrywkę możemy podzielić na dwie zasadnicze kategorie. Pierwsza to tryb akcji. Funkcjonuje on na zbliżonych zasadach do strzelanin, w których zmagania obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Sterowana przez nas postać potrafi korzystać z zasłon, a także może dowodzić kilkoma powstańcami, wydając im proste polecenia (np. ustawienia się za zasłoną czy ostrzelania wybranego przeciwnika).

Druga kategoria to tryb strategiczny, w którym wydarzenia obserwowane są w rzucie izometrycznym. Naszym zadaniem jest w tym przypadku kontrolowanie całej grupy powstańców - możemy rozmieszczać ich na mapie i wydawać cały szereg poleceń. Warstwa strategiczna jest urozmaicana przez możliwość korzystania ze wsparcia i limitowanej pauzy. Ponadto często zmieniają się ogólne założenia poszczególnych misji. Dla przykładu, niekiedy zamiast szturmować pozycje wroga musimy bronić określonego budynku czy sojuszniczych jednostek przed zmasowanymi atakami nazistów.

Obserwowane w trakcie gry wydarzenia rozgrywają się w wielu różnych lokacjach. Oprócz kryjówek powstańców zajmujemy się także między innymi przemierzaniem rozległej sieci kanałów czy odwiedzaniem lokacji, które odegrały istotną rolę w trakcie walk powstańczych, jak chociażby gmachu Poczty Głównej.

Choć moja Flaga to barwne połowy, bardziej ja Biały niźli czerwony

BeKoN

• Gość
Zapowiada się nieźle :)
Ja ciupie/ ciupałem w fallouty i naprawdę godne polecenia są :)
Call of duty, Medal of honor czy hidden & dangerous też ryją beret :)