Eksploracja Podkarpacie

Sala historyczna

szarypoter

• Gość
O Każdym kto współpracował z nami jest informacja na naszej stronie internetowej.

Witaj

Mógłbyś kolego wrzucić adres Waszej stronki?, Ciekawych gości zapraszacie, mam nadzieję że wspomnienia tych osób, świadków historii są rejstrowane.

Offline bogdan76

• Kapral
Podałem przy przywitaniu się, oj nie odrobiłeś lekcji  :D
Ale spoko, podaję też tu:
Szkolawspierania.edu.pl
Kolejny gość zaproszony przeze mnie
Janusz Horodnczy-
aktor, autor filmów dokumentalnych oraz autor trylogii pt."Kawał życia". Urodzony 5-go września 1935 roku w Wilnie. W sierpniu 1945 roku na skutek przesiedlenia znalazł się we Wrocławiu. W grudniu 1950 roku założył nielegalną organizację polityczną, występującą pod nazwami: "Wrocław - Północ", "Batalion młodzieżowy AK", oraz "Proletariat". Czwartego sierpnia 1952 roku grupa została zlikwidowana przez WUBP we Wrocławiu.
 Janusz Horodniczy otrzymał 15 lat więzienia. Przeszedł kolejno przez więzienie śledcze UB we Wrocławiu, WKS 2, również we Wrocławiu, następnie więzienie "Progresywne" w Jaworznie oraz Rawicz (izolacja), Strzelce Opolskie i Sieradz. Wyszedł na wolność dzięki słynnej "odwilży" roku 1956.
Pozdrawiam

Offline bogdan76

• Kapral
Ostatecznie udało mi się oczyścić szklanki i czekają na wrzesień.
A przy okazji zająłem się hełmem :)

Offline bogdan76

• Kapral
Mówiłem Ci, że nie jestem stereotypowym belfrem :D

Offline aruux

• Porucznik

Offline bogdan76

• Kapral
Muzeum?- nie to zwyczajna mała salka.
Zapraszam, jednak w wakacje szkoła jest zamknięta.

Offline bogdan76

• Kapral
A tu zdjęcie mojego pierwszego bagnetu oraz pierwszego eksponatu jaki trafił do sali- łuska na pierwszym planie  ;)

Offline artman

• Sierżant
 Kolekcja nabiera rumieńców a przy okazji dzieciaki skorzystają,dobrze mieć takiego nauczyciela historii.

Offline bogdan76

• Kapral
Ciągle staram się coś pozyskać, zmodyfikować.
Niestety w Warszawie zdobycie eksponatów jest cholernie trudne.

łysy78

• Gość
to musisz rodzinę zabrać na wakacje na Podkarpacie w Bieszczady lub w Beskid to na pewno coś trafisz a i rodzina będzie zadowolona z łona natury i czystego powietrza

Offline bogdan76

• Kapral
JA nie jestem autochtonem warszawskim, pochodzę  z byłego woj. zamojskiego i  stamtąd pochodzi większość eksponatów "cywilnych". Zawsze jak jestem u rodziców coś wynajdę: :).
Co do Bieszczad- jeżdżę w nie praktycznie każdego roku.
W tym roku mój Synek nie mając 3 lat, samodzielnie wszedł i zszedł na Tarnicę, trzymając mnie lub Żonę za rękę- zajęło nam to 8 godzin- tak, cholernie jestem z Niego dumny !!! :)
« Ostatnia zmiana: Nie, 17 Sie 2014, 22:31:40 wysłana przez bogdan76 »

łysy78

• Gość
no i bardzo dobrze że jesteś dumny z syna bo od małego zaszczepiasz go łonem natury, zresztą większość ludzi ciągnie do natury

Offline bogdan76

• Kapral
Zdjęcie bohatera, by nie było, że ściemniam :)
Zejście z Tarnicy

Offline beskidnik

• Podporucznik
Łuski ladne, szczególnie  moja ulubienica WJa, jesli chodzi o Flak, to zatrzęsienie, szkoda tylko że stalowe więc trudno znaleźć konkretną...
Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć...